سئو سایت

nevisande 20 فروردین, 1398 0 دیدگاه

در این مقاله هدف ما معرفی و شناخت سئو سایت می باشد که قصد داریم بیشتر با آن آشنا شویم.

سئو:

سئو بیشتر برای بهینه کردن وب سایت است تمامی این این ها طبق گفته های صحیح گوگل می باشد.

در سئو مورد های زیادی وجود دارد که باعث مداخله در امتیاز دهی و یا بالا بردن درجه  سئو می شود.

سئو سایت:

در واقع سئو سایت، یک رشته ای است که نوعی بازاریابی نیز به حساب می آید. در اصل کار این نوع سایت تاکید بر روی بالا بردن درجه این وب سایت می باشد. هم چنین باعث شده است تا برای درج جستجو در گوگل، کاملا رایگان باشد.

 منظور از سئو چیست؟

  • قبلا در قسمت بالا توضیح دادیم که سئو چیست و چه معنایی دارد.

اما این را نیز بدانید که سئو تعریف دیگری هم دارد که به اطلاع شما می رسانیم.

سئو نه تنها برای بهینه کردن سایت های جستجوی گوگل می باشد بلکه در کنار آن نیز برای بهینه کردن کاربران هم به حساب می آید.

شاید برای شما این سوال پیش بی آید که منظور از کاربران چیست! این کاملا مشخص است که چرا کاربران؛ زیرا خواسته اصلی و مهم گوگل مورد قبول واقع شدن و تایید کاربر از تمامی جستجوهای انجام شده گوگل می باشد. چون محتوا و اطلاعات گوگل از کیفیت و وضعیت بالایی برخوردار می باشد؛ یعنی به خواسته و نظر کاربران، اهمیت می دهد.

منظور از سئو سایت چیست؟

  • حال سئو سایت تفاوتی با خود سئو دارد. یعنی کار اصلی سئو سایت توجه به حفظ کیفیت یک سایت درصحت درجه بندی موتور های جتسجو می باشد.

در واقع سئو از صورت حساب های زیادی اطاعت می کند که به اسم الگوریتم گوگل شناخته شده است.ولی در کنار این گفته ها چون الگوریتم ها دارای اطلاعات محرمانه ای هستند قبول کردن آن ها کمی مشکل است.

مقایسه سئو با تبلیغ های اینترنتی:

متوجه شده ایم که گوگل در مقایسه با بقیه های سایت های تبلیغالی از ارزش خاص و به خصوصی برخوردار است. زیرا کاربران بسیار زیادی هستند که قصد دارند از سایت های مطمئن و دقیق استفاده کنند که کاملا به شکل واقعی نشان داده شوند. به همین دلیل به این سایت خیلی بیشتر اعتماد می کنند تا سایت هایی ک تبلیغاتی هستند و مورد اعتماد نمی باشند.

سئو-سایت

  مورد اهمیت واقع شدن سئو در مقابله با موتور های جستجو:

با گفته های بیان شده، گوگل علاوه بر این که مشتاق است تا مطالب مناسب و خوب را به کاربران نمایش دهد و نتیجه کار را به آن ها نیزنشان می دهد. در کنار آن نیز در تلاش است تا برای بهتر شدن سایت خود از دیگر سایت ها نیز دیدن کند. با این حال اگر سایت ها مطالب خوب و با کیفیتی را تحویل دهند قطعا گوگل نیز با آن ها کار کرده و برایشان احترام قائل است ولی اگر این گونه نباشد و کار های خوبی را ارائه ندهند گوگل به هیچ عنوان خواستار کار با آن ها نیست و قبول نمی کند.

گوگل چگونه متوجه این می شود که کدام یک از سایت ها خوب کار می کنند و بلعکس؛

در این جا گوگل به دلیل این که متوجه شرایط شود و بداند کدام یک از سایت ها مناسب تر است، از ربات های خود استفاده می کند. این ربات ها به وب سایت های موجود، میلیون بار در روز آن ها را چک می کنند تا اگر مطلب جدید یا تغییراتی که ایجاد شده را چک و ثبت کنند.

این را نیز بدانید اگر تلاش روز افزون خود را در یک سایت داشته باشید قطعا درجه بالایی را خواهید یافت.

منظور از کلمات کلیدی در سئو را بیان کنید؟

با وجود گوگل در این بازه زمانی، یک سری تغییرات اتفاق افتاده است. منظور از تغییرات، نحوه جستجوی آن، برخوردهای کاربران و استفاده آن ها از کلمات نیز می باشد. نکته ی چشمگیر این جا می باشد که بیشتر کاربران کلماتی دقیق مشابه همان ها به کار می برند. با این حال افرادی که مالک این وب سایت ها هستند، با عبارت های مشابه برخورد کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که این کلمات مشابه نه تنها به عنوان کلمه کلیدی به حساب می آیند بلکه نتیجه یا کارکرد خوبی نیز به دنبال دارد.

انواع روش های سئو را نام ببرید؟

  • سئو تکنیکال
  • تولید محتوا
  • بک لینک و لینک سازی

سئو تکنیکال:

در سئو تکنیکال یک سری نکته های مهم وجود دارد :
  • طراحی یک سایت مناسب
  • بالا بردن سرعت سایت
  • طراحی کردن یک نسخه مناسب برای تلفن های هوشمند
  • مورد استفاده قرار دادن علامت های اسکیما

که تمامی این موارد باید رعایت شود.

تولید محتوا:

در واقع تولید محتوا در سایت سئو از محبوبیت بالایی برخوردار است.

همچنین زمان چک کردن کلمه های کلیدی و یا تشخیص دادن رقیبان، طرز نوشتاری و توجه به کیفیت محتوا نیز جزء مهم ترین پخش در سئو است.

سئو-سایت

بک لینک و لینک سازی:

بک لینک و لینک سازی اهمیت بسیار زیادی در سئو و تولید محتوا دارد؛ یعنی اگر شما تولید محتوا و سئو خوبی را ارائه دهید ولی در کنار او از بک لینک مناسبی استفاده نکرده باشید به مشکل بر می خورید که این کار ممکن است باعث شکست شما شود و سرعت کار شما را به شدت پایین بیاورد.

پس برای اینکه کار شما مورد قبول واقع شود و بتوانید با رقیبان خود مقابله کنید باید لینک های با کیفیتی را تولید کنید.

این نکته را در نظر بگیرید که برای ایجاد بک لینک بهترین گزینه شبکه های اجتماعی می باشد که با فروم های ویژه ای که مربوط به آن ها می شود استفاده کنید.

بهینه سازی سایت:

در سئو سایت دقیقا این را متوجه شده ایم که چه چیزهایی به کار می آید و چه چه چیز هایی قابل استفاده نمی باشند. با این حال می توانیم با اطمینان کامل کار خود را انجام دهیم تا کاربرانی که به ما مراجعه می کنندو برای کار و درآمد خود از برنامه ریزی های ما استفاده می کنند.

در واقع بهینه سازی سایت با معیار هایی سرو کار دارد که تمامی افراد آن را متوجه شده اند و با رعایت کردن آن ومورد استفاده قرار دادن درستش نیز می توان درجه ای بالا از این سایت ها در جستجو را کسب کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *