آنالیز سایت

nevisande 20 فروردین, 1398 0 دیدگاه

هدف اصلی ما در طراحی این مقاله این است که شما مخاطبان محترم را با سئو سایت و آنالیز سایت آشنا کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موضوع پیشنهاد می کنیم که حتما مقاله ما را دنبال کنید.

سوالاتی که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم به صورت زیر می باشد:

 • سئو چیست؟
 • منظور از آنالیز سایت چیست؟
 • ابزارهای مربوط به آنالیز سایت را نام ببرید و توضیح دهید؟
 • مزیت های آنالیز سایت را شرح دهید؟
 • آنالیز سایت توسط چه روش هایی انجام می شود؟

سئو چیست؟

سئو به عنوان یک موتور بهینه برای جست و جو می باشد. سئو می تواند به راحتی سایت شما را پشیتبانی کند و تعداد بازدیدکنندگان سایت را رو نمایی کند. بطورکلی می توانیم بگوییم سئو نقش مهمی را در طراحی سایت و تولید محتوای سایت ایفا می کند. شاید این سوال در ذهن شما رخ دهد که آیا سئو فقط در بخش جست و جوی  سایت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؟ در پاسخ به این سوال گفته می شود که سئو نه تنها به عنوان یک موتور جست و جو بشمار می آید بلکه فضای مناسبی را بازدیدکنندگان سایت ایجاد می کند. در نهایت می توان گفت سئو کلمه کلیدی جست و جو شده شما را رونمایی می کند به بیانی دیگر آن چیزی را که جست و جو کرده اید را در اختیارتان قرار می دهد.

آنالیز-سایت

منظور از آنالیز سایت چیست؟

آنالیز سایت به عنوان یک موضوع مهم برای طراحان سایت بوده، چرا که آن ها همیشه به دنبال روش هایی هستند تا بتوانند سایت ها را به خوبی آنالیز کنند. مرورگرهای زیادی وجود دارد که می توانند سایت ها را به خوبی آنالیز کنند اما عده ای به دنبال راه حل های جدیدتر با ابزار های متنوع دیگری هستند تا بتوانند آنالیز سایت خود را با دقت بالاتری انجام دهند. با توجه به نتایج به دست آمده درباره ی آنالیز سایت گفته شده است  ابزارهای متنوع و مختلفی وجود دارد که می توانند به خوبی این عمل را انجام دهند بنابراین آنالیز سایت جزء موارد مهم بشمار می آید که باید نسبت به آن دقت و توجه بیشتری شود. لازم بذکر است که این موضوع را بدانید ابزارهای طراحی شده دراین راستا اطلاعات سودمند و مفیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

ابزارهای مربوط به آنالیز سایت را نام ببرید و توضیح دهید؟

SEO SiteCheckup :

این نوع ابزار تمامی اطلاعات مربوطه سایت را در اختیار کاربران قرار می دهد این اطلاعات شامل سرعت سایت، متناسب بودن با گوشی های همراه، متناسب با شبکه های اجتماعی و همچنین امنیت می باشد. با این ابزار کاربران می توانند پارامترهای مربوط به سایت را با دقت بالایی محاسبه کنند یکی از ویژگی مناسب این نوع ابزار این است که اگر سایتی با مشکلی مواجه باشد به راحتی می تواند آن را بهینه کند.

Meta Tag Analyzer:

مرورگر ها اهمیت بالایی به متا تگ ها می دهند. دلیل بالا بودن اهمیت متا تگ ها این است که آن ها از ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته ای برخوردار هستند در نتیجه مرورگرها توجه بیشتری به متاها دارد در زمان محاسبه متاها باید دقت بالایی بکار گرفته شود چرا که باید تمامی نکات مربوطه به آن بطور دقیقی رعایت شود.

The Web Checker:

این نوع ابزار به شما کاربران کمک می کند تا بتوانید بخش های مربوطه به آنالیز سایت را همچون عملکرد سئو، طراحی گوشی های همراه و امنیت بکار گرفته شده را مورد تحلیل و محاسبه قرار دهید.

 Bing Seo Analyzer:

این ابزار همانند ابزارهای دیگر توانایی بخصوصی را از خود رونمایی می کند. Bing Seo Analyzerها به کاربران آنالیز سایت کمک می کند تا بتوانند بخش های اصلی را همراه با فعالیت هایی که دارند مورد بررسی قرار دهند.

SEO Analyzer:

این ابزار تمامی بخش های مربوطه به سرعت سایت، سئو سایت و شبکه های اجتماعی را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهد. این ابزار   با توجه به اینکه اطلاعات کاملی را درخصوص سایت نشان می دهد بلکه قسمت های مهمی را درباره ی  محل قرار گیری سایتتان در مرورگر رونمایی می کند. در نهایت می توان گفت این ابزار از بهترین و پرکاربردی ترین ابزارها به حساب می آید.

Woorank:

این ابزار به عنوان دقیق ترین و متناسب ترین ابزار آنالیز سایت بشمار می آید که نسبت به دیگر ابزارها از اهمیت بالاتری برخوردار هستند. این ابزار را می توانیم جزء یکی از کاربردی ترین ابزار ها به حساب آوریم چرا که حدود 75000 هزار وب سایت مختلف از طریق این ابزار موردبررسی قرار   می گیرد.

Ahrefs:

ابزار ahrefs جزء مهم ترین ابزارهای محاسبه بک لینک های آنالیز به حساب می آیند. زمانی که کاربران قصد دارند بک لینک سایت خود را مورد محاسبه قرار دهند از ابزار ahrefs استفاده می کنند.

Lipperhey:

این ابزار اطلاعات کاملی را درباره ی سایت های معتبر و شناخته شده نشان می  دهد چرا که سایت های متفاوت دیگری هم وجود دارد اما ممکن است به معتبری سایت های دیگر نباشد در نهایت می توان این ابزار را به عنوان یک ابزار آنالیز سایت به حساب آورد.

 Website Grader:

این نوع ابزار آنالیز سایت از طریق hubspot  ها مورد بررسی و حمایت قرار می گیرند. بطور کلی این ابزارها به 4 بخش مهم نظارت کلی می کنند این چهار بخش شامل موارد زیر است:

عملکرد

گوشی همراه

سئو

امنیت

Nibbler: این نوع ابزار آنالیز سایت تمامی قسمت های مهم سایت را در نظر می گیرد و قسمت های مورد بررسی قرار گرفته را به 25 بخش تقسیم می کند بعد از تقسیم بندی به هر کدام از سایت های آنالیز شده رتبه می دهند.

 مزیت های آنالیز سایت را شرح دهید؟

 • بررسی بازدیدکنندگان سایت
 • بررسی سرعت و امنیت سایت
 • نظارت بر سئوی سایت
 • آنالیز سایت دربرابر مشکلاتی که دارد
 • بررسی لینک های مرتبط با سایت
 • ویرایش لینک های شکسته
 • و…
آنالیز-سایت

آنالیز سایت توسط چه روش هایی انجام می شود؟

 • بهره مندی از ابزارهای انلاین
 • بکارگیری ابزارهای پر قدرت مروگرها
 • بهره گیری از ابزارهای تست سرعت
 • بکار گیری از ابزارهایی با ظرفیت کم تصاویر
 • بهره مندی از ابزارهای پر قدرت آنالیز با لینک های بیلدینگ خارجی

 نتیجه گیری

با توجه به مطالب گفته شده در این مقاله می توانیم نتیجه بگیریم که آنالیز یکی از بخش های مهم سایت بشمار می آید که باید به آن دقت بالایی شود. در نهایت کاربران برای آنالیز کردن سایت ها می توانند از طریق مرورگرها یا ابزارهای معرفی شده اقدام کنند.

( امید می رود اطلاعات مفید و سودمندی را نسبت به این مقاله کسب کرده باشید.)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *