آنالیز انواع سایت ها

nevisande 26 فروردین, 1398 0 دیدگاه

آنالیز سایت:

در این نوع سایت تعداد زیادی از صاحبان وب سایت ها همیشه آنالیز کردن سایت برایشان یک تلنگر تفکر انگیز بوده است. به همین دلیل آن ها به فکر یافتن راه هایی هستند تا آنالیز انواع سایت ها را با دقت بیشتر و اطمینان خاطر بیشتری انجام دهند.

ولی سایت دیگری هم وجود دارد که به شما کمک می کند تا مطالب راحت تری را ارسال کنید تا نگرانی برایتان ایجاد نشود.

می خواهیم در این مقاله به این سوالات پاسخ دهیم:

 1. انواع آنالیز سایت را نام ببرید؟
 2. مزایای وب سایت را توضیح دهید؟
 3. 5 ابزار مهم در آنالیز کردن را توضیح دهید؟
 4. انواع مدل های ترافیک ورودی سایت را نام ببرید؟
 5. قوانین آنالیز سئو سایت چیست؟

انواع آنالیز سایت را نام ببرید؟

 1. SEO site checkup
 2. Meta tag analyzer
 3. The web checker
 4. Ahrefs

 SEO site checkup :

در این نوع آنالیز، بیشتر برای صورت حساب ها مورد استفاده قرار می گیرد. مثل: بهینه سازی کردن موبایل، سرعت، امنیت سازی، شبکه های اجتماعی و… که دقیق تر آن را نمایش می دهد.

این آنالیز مناسب ترین نوع به حساب می آید. چون پارامتر را دقیق تر و به صورت کامل نشان داده و محاسبه می کند همین طور اگر در جایی مشکلی پیش بیاید آن را چک کرده و بهینه سازی می کند.

 Meta tag analyzer:

یکی از اساسی ترین حالاتی که گوگل برایش بسیار مهم است، آنالیز meta tag analyzer می باشد. یعنی نخستین کاری که گول اول به آن مراجعه کرده و آن را چک می کند. پس شما باید در این جا اولین کاری که می کنید، متا تگ آنالیزر را بررسی کنید.

مزایای آنالیز انواع سایت ها این است که باعث می شود کد هایی را در سایت خود قرار دادید، مورد بررسی قرار داده و کاملا با دقت و شرایط بهتری آن را تایید کند.

The web checker:

آنالیز the web checker، برای مواردی مثل:

 • سئو کردن
 • نتیجه گیری
 • طراحی کردن موبایل
 • امنیت و کارایی

استفاده و چک می شود.

همه این موارد بر یک دستور پیروی می کنند و یک راه را به پیش می برند.

Ahrefs :

مشهور ترین نوع آنالیز انواع سایت ها ahrefs است که برای بک لینک ها و بررسیشان به کار رفته است. پس این را بدانید که اگر قصد دارید تا بک لینک های خود را چک کنید از این نوع آنالیز استفاده کنید.

آنالیز-انواع-سایت ها

مزایای وب سایت را توضیح دهید؟

زمانی که افراد به سایت شما رجوع می آورند و از آن دیدن می کنند، این خواسته را از شما دارند تا در زمان کوتاهی متوجه تغییر در سایت شما شوند و بدانند مطالبی که شما در اختیارشان قرار می دهید به چه کارشان می آید.

سایت های مختلفی وجود دارد که هرچه کاربر در آن دنبال مطلب مورد نظر خود بگردد، باز نمی تواند به سوال در ذهن خود برسد. اما شما نیز می توانید با کوتاه ترین زمان، هدف نهایی کاربر را به آن تحویل دهید.

5 ابزار مهم در آنالیز کردن را توضیح دهید؟

 • Woopra
 • Hitsteps
 • Gosquared analytics
 • Clicky
 • Real time analytics

Woopra:

از دیگر دستگاه های آنالیز انواع سایت ها، woopra نام دارد. این دستگاه در واقع اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهد. در ادامه نیز کار را راحت تر کرده و به تماشا گر زمان بازدید و پر بازدید ترین برنامه یا اطلاعات را نمایش می دهد. پس برای بهتر شدن سایت و اطمینان بالای آن این بهترین گزینه است.

این ابزار در واقع 30 هزار اعمال را در ماه رایگان کرده است که می توان برای سایت های طریق کوچک و متوسط مورد استفاده قرار بگیرد.

Hitsteps:

این وب سایت به شما این اختیار را می دهد تا آشنایی بیشتری با این نوع سایت ها پیدا کنید. بر خلاف سایتwoopra  30 هزار اعمال در ماه برایش رایگان است این سایت، با تعداد کمتر 2000 تماشاگر رایگان می باشد.

اما این را نیز در نظر بگیرید که  این سایت بیشتر برای افراد با تجربه مورد استفاده قرار می گیرد و اصلا مناسب کاربرانی که تازه شروع به کار کرده اند مناسب نمی باشد.

GoSquared Analytics :

این سایت را بیشتر پیشنهاد می کنند. زیرا بازدید کننده های بسیاری را ساپورت می کند. اما برعکس سایت های دیگه عمل می کند و دلیل تفاوتش این است که فقط دوهفته به صورت آموزشی کار کرده و رایگان می باشد اما بعد از مدت دو هفته باید هزینه ای را تقبل کرده و بعد شروع به کار کنید.

Real Time Analytics :

در واقع این سایت  با پیگیری هایی که انجام می دهد ایراد هارا دنبال کرده و پیدا می کند. با این کار، رتبه این سایت بالا می رود. اما یکی از ایراد های این سایت با دیگر سایت ها این است که توانایی جمع بندی مطالب را ندارد. ولی از google Analytics  استفاده می کند.

این سایت، رایگان بودن آن محدود می باشد و به افراد اجازه تا200 آنالیز را می دهد.

Clicky:

استفاده از این سایت برای سایت های خصوصی به کار می رود که قابل استفاده برای هر سایت می باشد اما کاملا جدا از هم که می توان آن را بهینه کرد.

این نوع سایت، برای تگ ها، کلمات کلیدی و… در توییتر به کار می رود. هم چنین برای سایت های زیر 3000 تا کاملا رایگان می باشد.

آنالیز-انواع-سایت ها

منابع ترافیک ورودی:

نوع دیگری در سایت وجود دارد که به عنوان مدل های ترافیک می باشد که بسیار دارای تنوع بالا هستند. تمامی این عوامل باعث می شود که تاثیر زیادی به جا بگذارند.

انواع مدل های ترافیک ورودی سایت را نام ببرید؟

 1. ترافیک مستقیم direct traffic :
 2. ترافیک اجاعی  referral traffic :
 3. ترافیک شبکه های اجتماعی social traffic :
 4. ترافیک جستجوی طبیعیorganic traffic :
 5. ترفیک پولی paid search traffic :
 6. ترافیک ایمیلیemail traffic :

قوانین آنالیز سئو سایت چیست؟

 1. اول از هر چیزی باید این را بدانید که اگر بعضی از این سایت ها قوانین مورد استفاده را در کار خود استفاده نکرده باشند به هیچ عنوان قابل بارگزاری نمی باشند.

2. این نوع سایت ها باید از قوانین جمهوری اسلامی ایران پیروی کنند در غیر این صورت مورد قبول واقع نمی شوند.

3. چون دلیل درخواست ها بالا رفته است، زمان تایم بررسی بین ساعت  1 تا ساعت 3  می باشد.

4. کاربران محترم با انجام دادن فرم خواسته شده ، یعنی مطالب آن را قبول کرده اند که باید دقت در این کار را داشته باشند.

” امیدوارم از این مطالب نتیجه خوبی به دست آورده باشید. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *